Legújabb események Búzás Róbert aranyérmes az U19-es Románia Kupán!Egy hat napos mérkőzéssorozatot és öt győzelmet a háta mögött tudva, Robika átvette aranyérmét Brăilán. A döntő napján egyhangú pontozással győzedelmeskedett Mustea Adrian ellen. “Mivel az ifik 70 kilógrammos súlycsoportjában 29 sportoló nevezett, már a sorsolásnál tudtuk, hogy Robika egy izgalmas és mérkőzésekkel teli hétnek néz elébe, mivel 5 mérkőzést kellett megnyerjen hat nap leforgása alatt, hogy megnyerje a kupát. Mindezek ellenére Robika összeszedett maradt és fegyelmezetten, mérkőzésről mérkőzésre zsebelte be a győzelmeket. Edzőként, úgy gondolom, hogy ez a teljesítmény kiemelkedő. Ilyen esetben a megterhelés nem csak fizikai szintre vetül ki a versenyzőkre, hanem mentálisan is. Robika szépen kezelte az akadályokat, és az utasításokat betartva sikerült minden meccsen jó mentális és fizikai formát nyújtania.” Gratulálunk Robika! Hajrá Godako! Hajrá Gyergyó!
| |
|
|
|
|
 |
Csíki Robi átvette aranyérmét!Három győzelmet maga mögött tudva, Robi átvette az aranyérmét a Románia Kupán. “Robi képes volt koncentrált maradni a verseny teljes ideje alatt. Egy pillanatra sem vette le a szemét a célról, a végső győzelemről. Teljesítménye mérkőzésről mérkőzésre javult, és egyre élesebb lett. Képes volt a ringsarok utasításait betartani és az akaratát érvényesíteni a kötelek között. Méltón viselheti a megérdemelt címet.” - nyilatkozta Huszár Árpád, vezetőedző Húsvét üzenete különös szépséggel kíséri ezt a pillanatot is: „Feltámadt, nincs itt!” (Mk 16,6). A remény, a hit és a kitartás ereje ma is utat mutat, legyen szó a ringről vagy az élet bármely küzdelméről. Ezzel a lélekkel gratulálunk Robinak, és kívánunk minden sportolónknak, szurkolóinknak és a gyergyói közösségnek áldott húsvéti ünnepeket! Hajrá Godako! Hajrá Gyergyó!
| |
|
|
|
|
 |
| Március 30. és április 5. között Brăilán rendezik meg az U19 és felnőtt Románia Kupát, ahol klubunk versenyzői is ringbe lépnek. Az U19-es korosztályban: Csillag Szabolcs (50 kg), Kabucz Sebestyén (60 kg), Fazakas István (65 kg), Buzás Róbert (70 kg), Bogyor Dávid (75 kg) A felnőtt korosztályban: Csíki Róbert (65 kg), Kostandi Márk (+90 kg) Vezetőedző: Huszár Árpád Edző: Máthé István Sok sikert a fiúknak! Hajrá Gyergyó, hajrá Godako!
| |
|
|
|
|
 |
17. Tóth Ákos emlékverseny A 17. Tóth Ákos emlékversenyen ismét színvonalas, kemény és sportszerű küzdelmeknek lehettünk tanúi. A rangos esemény méltó módon őrizte a névadó emlékét, és kiváló lehetőséget biztosított a versenyzők számára a fejlődésre és a tapasztalatszerzésre. Külön szeretnénk kiemelni Buzás Róbert teljesítményét, aki mindkét napon remek formában bokszolt. Az első versenynapon Róbert a saját súlycsoportjában lépett ringbe, ahol ír ellenfelével mérkőzött meg. Már az első menetben fölényes teljesítményt nyújtott, és döntő fölénnyel győzelmet aratott. A második napon az ír ellenfél nem vállalta a visszavágót, így Robi egy új kihívás elé nézett: a felnőtt, 75 kilós ír nemzeti bajnokkal lépett ringbe egy bemutató mérkőzés keretében. Róbert itt is bizonyította felkészültségét, rendkívül ügyesen, taktikusan és fegyelmezetten bokszolt, végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést, és kiváló teljesítménnyel hozta le a találkozót. Ezúton is gratulálunk Robinak a kimagasló szerepléshez! Köszönjük Lantos Gyuszinak a meghívást és a szervezők munkáját, egy igazán jól megszervezett, magas színvonalú versenyen vehettünk részt. A kemény és technikás küzdelmek komoly tapasztalatot jelentettek a mi versenyzőnk számára is. Hálásak vagyunk a gyegyócsomafalvi szurkolótábornak is a biztatásért és a támogatásért! Hajrá Godako! Hajrá Gyergyó! Hajrá Felcsút!
| |
|
|
|
|
 |
Lezárult a 2026. évi Énekes István Ökölvívó Emlékverseny Budapesten. Csillag Szabolcs, Fazakas István és Buzás Róbert bronzérmet szereztek a versenyen. Tallósi Vanessza, Kabucz Sebestyén és Bogyor Dávid az ötödik helyen zártak. A csapat munkáját Huszár Árpád vezetőedző irányította és Máthe István edző segítette. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó! Hajrá Felcsút S.K.!
| |
| 2025-ben a gyímesi sportgálán Csillag Szabolcs, az Erdély–Godako Ökölvívó Sportklub versenyzője kapta meg Az év sportolója címet. Szabolcs az U19-es korosztályban, 50 kg-ban versenyzett, ahol magyar bajnoki címet szerzett, valamint tagja volt annak az U19-es csapatnak, amely magyar bajnoki aranyérmet nyert. A csapat tagjai: Csillag Szabolcs, Benedek Péter, Buzás Róbert és Majlát András. A díjat Gergely Károly polgármester adta át. Gratulálunk Szabolcsnak a kiváló eredményekhez!
| |
|
|
|
|
 |
Elismerésben részesültek a Godako Ökölvívó Sport Klub U19-es Magyar Bajnok csapata 2025-ben kiemelkedő sportsikert ért el az Erdélyi Godako Ökölvívó Sport Klub U19-es csapata, amely a Magyar Bajnokságon csapatként első helyen végzett. A kiváló eredménynek köszönhetően a sportolók és edzőik Gyergyószentmiklós önkormányzatának elismerésében részesültek. A bajnoki címet mind a négy versenyző aranyérme tette teljessé: Csillag Szabolcs (50 kg), Benedek Péter (60 kg), Majlát András (65 kg) és Búzás Róbert (70 kg) egyaránt a dobogó legfelső fokára állhattak. A felkészülés során a sportolók munkáját Huszár Dávid és Máté István edzők segítették, míg a csapat szakmai munkáját Huszár Árpád vezetőedző fogta össze. Az elért eredmény méltó bizonyítéka a klubban folyó következetes szakmai munkának, valamint a fiatal sportolók kitartásának és tehetségének.
| |
|
|
|
|
 |
Öt magyar versenyző kezdi meg szereplését az U17-es ökölvívó Európa-bajnokság nyitó napján. A Kiembaumban zajló U17-es ökölvívó Európa-bajnokságon 12 magyar ökölvívóért szurkolhatunk. A torna első versenynapján Czifra István (63 kg), Turós Levente (66 kg), Tallósi Vanessza (60 kg), Horváth András (70 kg), Herda Kristóf (60 kg) húz kesztyűt. Délelőtti program, kezdés: 11 óra - A-Ring: 12. pár, férfi 63 kg, a legjobb 16 közé jutásért: Czifra István–Tamari Gabella (grúz)
- B-Ring: 9. pár, férfi 60 kg, a legjobb 16 közé jutásért: Herda Kristóf–Leon Kaislama (finn)
- 1 bronzérem
Délutáni program, kezdés: 15.30 - A-Ring: 11. pár, 66 kg, a legjobb 16 közé jutásért: Turós Levente–Frey Lind Salling (dán)
- B-Ring: 9. pár, női 60 kg, a legjobb 8 közé jutásért: Tallósi Vanessza–Rachele Perna (olasz), 12. pár, férfi 70 kg, a legjobb 16 közé jutásért: Horváth András–Luke Moore (angol)
Hajrá, magyar ökölvívás!
| |
 | | | |
 |
VII. Székely Régió Kupa A VII. Székely Régió Kupát hazai rendezésben 8 sportolónkkal bokszoltuk végig, és kiváló eredménnyel zártuk a tornát. A mezőny erős volt: a moldáv és a román válogatott, illetve a magyar csapat mind bajnok versenyzőket hoztak, így igazán színvonalas mérkőzéseket láthattak a nézők. A végső mérlegünk: - 4 aranyérem
- 3 ezüstérem
- 1 bronzérem
A dobogósaink: - Aranyérem: Csíki Róbert, Fazakas István, Bogyor Dávid, Búzás Róbert
- Ezüstérem: Kabucz Sebestyén, Szabó Zalán, Srof Kevin
- Bronzérem: Bartis Károly
Köszönjük mindenkinek, aki eljött és szurkolt, valamint hálásak vagyunk támogatóinknak, akik nélkül ez az esemény nem jöhetett volna létre. Hajrá Gyergyó! Hajrá Godakó!
| |
 |
Hat GODAKO-s érem az országos bajnokságon. Vasárnap ért véget Hajdúhadházán az U13-as, illetve az U17-es korosztályok számára kiírt magyar bajnokság, amelyen a GODAKO Ökölvívó Sportklub - Felcsúti Ökölvívó SK nyolc sportolóval képviseltette magát. A székelyföldi küldöttség két arany-, három ezüst és egy bronzérmet szerzett a tornán. Az utolsó játéknapon négy döntősünk volt az U17-esek között. Tallósi Vanessza (60 kg) Németh Barbarával csapott össze, és magabiztos teljesítménnyel egyhangú pontozásos győzelmet ért el. Srof Kevin (52 kg) Ónodi Tamással, Fazakas István (66 kg) Túrós Leventével, Bogyor Dávid (70 kg) pedig Horváth Andrással döntőzött. Mindhárom versenyzőnkről elmondható, hogy egészen közel került a végső győzelemhez, de szoros küzdelemben végül alulmaradt ellenfelével szemben. Így a fiúk ezüstéremmel zárták az U17-es magyar bajnokságot. Az U17-esek között aranyérmet szerzett még Bakos Brigitta (46 kg). Ő súlycsoportja egyetlen indulója volt. A kisebbek mezőnyében Ghemelea Csaba (46 kg) zárt még dobogós pozícióban. Ő az elődöntős vereségét követően egy bronzéremmel gazdagodott. A sportolók tornára való felkészülését Huszár Dávid irányította. A verseny során Máthé Istvánnal közösen segítették az ökölvívókat a sarokból. Huszár Árpád az országos bajnokság ideje alatt az U19-es válogatott fiúkkal Csehországban tartózkodott a nemzeti csapat szakmai stábjának tagjaként. Gratulálunk minden ökölvívónknak! Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó!
| |
 |
Három gyergyói érdekeltségű mérkőzés az U19-es Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. Mindhárom GODAKO-s ökölvívó kötelek közé lép ma délután a csehországi Ostravában. Benedek Péter (60 kg) erdélyi idő szerint 15 órakor az A szorítóban mérkőzik meg az ukrán Makszim Harecskóval. Mailát András (65 kg) 16 óra környékén a B ringben az angol Jacob Antonio Naismith-szel csap össze. Buzás Róbert (70 kg) az esti programba kapott besorolást. 19 óra után néhány perccel az olasz Matteo de Miccóval találkozik az A szorítóban. A mérkőzések élő közvetítése az alábbi YouTube-csatornán lesz majd elérhető. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó!
| |
 | | | |
 |
Tatabányára, majd Csehországba utaznak U19-es sportolóink. Tartalmas liverpooli edzőtábort követően egy rövid ideig itthon, Gyergyószentmiklóson készültek a GODAKO U19-es ökölvívói, akik szeptember legvégén, október elején az Európa-bajnokságon lépnek kötelek közé. Ma délelőtt pedig Tatabányára indult a székelyföldi küldöttség, ahol csatlakozik a magyar válogatotthoz. A GODAKO részéről három U19-es ökölvívó lesz ott a csehországi kontinenstornán. Benedek Péter, Mailát András, és Buzás Róbert bizonyíthat majd Ostravában. Klubunk vezetője, Huszár Árpád pedig edzőként segíti a nemzeti csapatot. Szintén Tatabányára utazik Csiki Róbert, aki a felnőtt válogatottal edzőtáborozik a következő időszakban. Az U19-es válogatott kerete hétvégéig Tatabányán készül, majd elindul a verseny helyszínére, a Csehország keleti részén található Ostrava városába. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó!
| |
 | | | |
 |
Liverpoolban edzőtáboroznak a GODAKO sportolói. Szeptember végén Csehországban veszi kezdetét az U19-es Európa-bajnokság, amelyen három székelyföldi versenyző is részt vesz majd. Ezekben a napokban az Eb-re készülő fiúk, Benedek Péter, Buzás Róbert és Mailát András mellett Csiki Róbert is Liverpoolban edzőtáborozik Huszár Árpád vezetésével. Az angliai tábor célja, hogy az intenzív edzések mellett minőségi külföldi ellenfelekkel szemben gyakorolhassanak a gyergyószentmiklósi ökölvívók. A munka már el is kezdődött a szigetországban, ahol edzések és felkészülési mérkőzések váltják egymást a programban. Az ökölvívók túl is vannak egy-egy kesztyűzésen. Az edzőpartnerek, illetve a tábor leszervezésében a Liverpoolban edzősködő Fábián Attila volt segítségünkre, aki olyan ellenfeleket hozott össze a mieink számára, mint a walesi, skót és angol bajnok Luke Pryor az angol bajnoki ezüst- és bronzérmes Sonny Jennings, vagy éppen az angol bajnok Conall Farell. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó!
| |
 | | | |
 |
Nagyszerű hangulatban telt a hagyományos Tatárdomb Kupa. A korábbi évekhez hasonlóan idén is ökölvívó tornát rendeztünk a tatárdombi csatára történő megemlékezésként. A Hargita Megye Tanácsa támogatásával létrejött eseményen a legkisebb korosztályok léptek kötelek közé, igyekeztünk azoknak a sportolóknak lehetőséget adni a megmutatkozásra, akik még nem versenyeznek. A pénteki eseményt sem versenynek tekintettük, sokkal inkább egy alkalomnak arra, hogy a GODAKO-hoz tartozó bokszműhelyek legfiatalabb tagjai találkozzanak egymással. Ennek megfelelően gyergyói, kézdivásárhelyi, lemhényi és baróti ökölvívók gyűltek össze a sportközpontunkban. A Tatárdomb Kupával sikerült maradéktalanul elérnünk a kitűzött célt, ugyanis izgatott, lelkes gyerekek próbálhatták ki magukat élesben a gyergyószentmiklósi ringben, és reményeink szerint egy nagy lökést kaptak, hogy a következő időszakban is örömmel sportoljanak, gyakoroljanak. Az ünnepi torna végén dicséretet, díjat kapott jó néhány résztvevő. Deák Dávid (Gyergyó) a legjobb 10 év alatti, Zsigmond Eszter (Lemhény) pedig a legjobb 10 és 12 év közötti versenyző lett. Alközpontonként is elismerésben részesültek a legügyesebb kis ökölvívók. Barótról Erdő Attila, Lemhényből Mátyás Hanna, Kézdivásárhelyről Kelemen Tamás, Gyergyóból pedig Serbán Bernardin. A Tatárdomb Kupa legfiatalabb résztvevője a lányoknál Erőss Alexandra, a fiúknál Erőss Hunor volt. Gratulálunk minden résztvevőnek! Sok sikert kívánunk a folytatáshoz! Az esemény kapcsán Huszár Árpád, a GODAKO Ökölvívó Sportklub vezetője köszönetét fejezte ki edzőkollégáinak, Csíki Károlynak, Hadnagy Lászlónak, Huszár Dávidnak, Csiki Emíliának és Máthé Istvánnak, akik a klub szellemiségét szem előtt tartva foglalkoznak a fiatalokkal. Ugyanakkor megköszönte Kovács Zoltánnak (Benedek Húsüzem), Portik Csabának (Gyilkos-tó Étterem) és Kelemen Ferencnek (Ecology) a baráti támogatást, illetve a jelenlétet a Tatárdomb Kupán. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó!
| |
 | | | |
 |
Hihetetlen meccsen egyhangú pontozással győzött Csiki Robi a Hell Boxing Kingsen. A 63,5 kg-os súlycsoportban a régi rivális, sokszoros magyar bajnok Oláh Leventével csapott össze Csiki Róbert a Hell Boxing Kings budapesti gáláján. Robi rendkívül magabiztosan kezdett. Az első menetben egy erős és pontos ütéssel megtörte ellenfelét, majd attól kezdve gyakorlatilag a gongszóig megszakítás nélkül talált, így nagyon közel került a kiütéses győzelemhez. Oláh talpon tudott maradni, úgyhogy folytatódott a mérkőzés. A következőkben is Robi uralta az egyébként különösen magas iramú összecsapást. A második és a harmadik menetben is egyértelműen többször tudott eredményesen támadni. Az utolsó felvonásban aztán taktikusan, okosan küzdött, de továbbra is sikeresek voltak az ütései. Az egészen kiváló minőségű ökölvívásának köszönhetően pedig egyhangú pontozással hirdették ki győztesnek. Gratulálunk Robinak és a mögötte álló edzői stábnak, ugyanis szombat este nemcsak technikailag és taktikailag, de állóképességben is egyértelműen ellenfele fölé tudott nőni. Szép volt Robi! Biztosak vagyunk benne, hogy ma este egész Székelyföldet, egész Erdélyt büszkévé tetted! Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó! Hajrá Székelyföld!
| |
 | | | |
 |
Jó mérkőzésekkel ünnepeltük a magyar ökölvívás centenáriumát. 1925. augusztus 17-én alakult meg a Magyar Ökölvívók Szövetsége. Ennek a 100. évfordulóját ünnepli ezen a hétvégén a magyar boksztársadalom. A centenárium kiemelt programjai Budapest szívében, a Hősök terén zajlottak, ahol 100 mérkőzést rendeztek egykori legendák és a jövő bajnokainak részvételével. A GODAKO Ökölvívó Sportklub három U17-es versenyzője vett részt az ünnepi programban. Fazakas István Asztalos Hunorral, Bogyor Dávid Deim Zsolttal, Tallósi Vanessza pedig Mészáros Dominikával találkozott. Isti ellenfele nem vele azonos súlycsoportból érkezett, ezért ők egy jó iramú, színvonalas bemutató mérkőzést vívtak. Dávid pontozással múlta felül ellenfelét, Vanessza pedig idő előtt, a harmadik menetben döntő fölénnyel győzte le Mészáros Dominikát. Örülünk, hogy részesei lehettünk az ünnepi programnak. A GODAKO stábja a következőkben is marad Budapesten, ugyanis egy hét múlva a HELL Boxing Kings gáláján Csiki Róbert Oláh Levente ellen lép kötelek közé. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó! | |
 | | | |
 |
Jó emlékekkel készülünk a következő Európa-bajnokságra. Napra pontosan két évvel ezelőtt vette kezdetét a Serdülő Női és Férfi Európa-bajnokság a szlovéniai Mariborban, ahol a GODAKO Ökölvívó Sportklubot három versenyző és Huszár Árpád személyében egy edző képviselte. 2023-ban Tallósi Vanessza, Fazakas István és Bogyor Dávid vett részt a kontinenstornán. Vanessza és Isti egy-egy bronzéremmel tért haza a rangos megmérettetésről. A GODAKO számára az idei év egyik kiemelt versenye szintén az Európa-bajnokság. Ezúttal az ifjúsági sportolóink lesznek érdekeltek. Szeptember végén Benedek Péter, Mailát András és Buzás Róbert lép majd kötelek közé a csehországi tornán. A fiúk előtte még Liverpoolban vesznek részt intenzív edzőtáboron, ahol a felnőtt nemzetközi elithez tartozó versenyzőkkel is lesz lehetőségük kesztyűzni. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó! | |
 |  | | |
 |
Újabb sportágnépszerűsítő nyílt napot tartottunk a GODAKO Ökölvívó Sportközpontban. Ma délelőtt ismét kellemes hangulatú foglalkozást vezényelt Huszár Dávid, Máthé István és Csiki Róbert annak a több, mint 30 gyereknek, akik azért látogattak el hozzánk, hogy megismerkedjenek az ökölvívás alapjaival. A program különböző játékos gyakorlatokat tartalmazott, a cél ugyanis az volt, hogy minél többen kedvet kapjanak a sportághoz, illetve a rendszeres testmozgáshoz. Köszönjük szépen Miklós Attila testnevelő tanárnak, hogy küldetésének érzi a legkisebbek aktív életmódra való nevelését, és külön figyelmet szentel a küzdősportoknak! Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó! | |
 | | | |
 |
Éremeső: négy bajnoki arany került Gyergyóba Július 17–20. között Kisvárda adott otthont az U15-ös és U19-es ökölvívó magyar bajnokságnak. Előbbi korosztályban 182 fős, utóbbiban pedig 128 fős mezőny gyűlt össze, hogy eldőljön, kik az egyes súlycsoportok legjobb magyar ökölvívói. A gyergyószentmiklósi GODAKO két U15-ös és négy U19-es versenyzővel volt jelen a seregszemlén. A székelyföldi küldöttség kiugróan eredményes bajnokságot zárt, ugyanis mindegyik U19-es résztvevő bajnoki címet ünnepelhetett, de a kisebbek között is összejött egy bronzérem. Két héttel azt követően, hogy a 102. „Papp László” Felnőtt Ökölvívó Magyar Bajnokságról ezüst- és bronzéremmel tért haza a GODAKO, újabb sikereket ért el az anyaországban. Ezúttal az U19-esek között bizonyították Huszár Árpád tanítványai, hogy a magyar boksz legdominánsabb szereplői közé tartoznak. Kisvárdán Csillag Szabolcs (50 kg), Benedek Péter (60 kg), Mailát András (65 kg) és Buzás Róbert (70 kg) remekelt. Mailát András mutatkozott be elsőként. A selejtezőben Oláh Patrikkal csapott össze, és magabiztosan jutott tovább a negyeddöntőbe, miután a második menetben sikerült döntő fölénnyel legyőznie ellenfelét. A következő körben Szatmári Ádámmal szemben, majd az elődöntőben Demeter Jonatánnal szemben is idő előtt le tudta zárni a mérkőzését, így magazbiztosan jutott be a fináléba, ahol Koczab Jordán várt rá. András vasárnap délután is ugyanazt a formát mutatta, mint a korábbi napokon. Pontos, erős ütésekkel fokozatosan ellenfele fölé kerekedett, akire már a második menetben rá is számolt a mérkőzés vezetője. A meccs képe alapján nem volt tehát meglepetés, hogy egyhangú pontozással Andrást hirdették ki győztesnek. A sorozatban negyedik siker pedig egyúttal bajnoki aranyat is jelentett számára. Benedek Péter a negyeddöntőben Deák Ádámot egyhangú pontozással, az elődöntőben Piller Dominiket pedig 4-1 arányban múlta felül, hogy aztán Horváth Andrással meccseljen az aranyéremért. A döntőben is folytatta a jó szereplését, és technikás, érett ökölvívással egyhangú pontozással szerzett magyar bajnoki címet. Buzás Róbert a döntő fölénnyel legyőzött Erdész Richárd és az egyhangú pontozással kiejtett Budai Szebasztián után Czukor Martinnal csapott össze a bajnoki címért. A 70 kilogrammos döntő nagyon nagy iramot, rengeteg gyors ütésváltást, kiegyenlített küzdelmet hozott, aminek a végén megosztott pontozással Buzás Robi került ki győztesen. Csillag Szabolcs súlycsoportjának alacsony létszáma miatt automatikusan döntőt bokszolt Kóródi János ellen. U19-es sportolóink közül Szabi rendelkezett a legkevesebb tapasztalattal, ő ugyanis viszonylag későn kezdte el a sportágat. Ez azonban nem látszott meg a fináléban. Elszánt volt, végig többet mozgott, többet támadott ellenfelénél, és egyhangú pontozással megérdemelten szerzett aranyérmet. A GODAKO U19-es sportolói tehát százszázalékos eredménnyel zártak, minden induló bajnoki címet ünnepelhetett. A hibátlan teljesítménynek köszönhetően a Huszár Árpád vezette bokszműhely bizonyult a legjobb utánpótlásklubnak, Benedek Pétert pedig a legjobb U19-es versenyzőnek választották. Ez egy fontos visszajelzés az elmúlt nyolc évben elvégzett munka, a következetes építkezés és az alkalmazott szakmai, pedagógiai elvek tekintetében. A kisebbik korosztályban is jó hétvégéje volt a gyergyói egyesületnek. Az U15-ös Szabó Zalán (42 kg) kiválóan bokszolt Kisvárdán, a negyeddöntőből pontozással jutott tovább, az elődöntőben pedig hasonló körülmények között maradt alul, így bronzéremmel zárta a tornát. Bartis Károly (40 kg) Szabó Ferenc személyében egy érett másodéves versenyzővel találkozott a selejtezőben, aki pontozással jobbnak bizonyult nála, de a mutatott teljesítménye miatt nagy dicséret illeti a sportolónkat. A magyar bajnokságon részt vevő sportolókat Huszár Árpád vezetőedző, Huszár Dávid és Máthé István edzők készítették fel. | |
 | | | |
 |
Székely ezüst- és bronzérem a felnőtt ökölvívó magyar bajnokságon Július 2-5. között Tatabánya adott otthont a 102. „Papp László” Felnőtt Ökölvívó Magyar Bajnokságnak, amelyre előzetesen 111 férfi és 48 női versenyző adta le a nevezését. A mezőnyben három székelyföldi bokszoló is ott volt. A GODAKO Ökölvívó Sportklub képviselői közül ketten utolsó éves ifiként vettek részt a tornán, de így is egy ezüst- és egy bronzérem a csapat mérlege. A GODAKO Ökölvívó Sportklub története során először három versenyzővel vett részt a felnőtt országos magyar bajnokságon, ami azt mutatja, hogy fokozatosan érik el a Gyergyóban nevelkedő fiatal tehetségek a magyarországi elit színvonalát. A mostani seregszemlén két utolsó éves ifjúsági ökölvívó, Mailát András (65 kg) és Benedek Péter (60 kg) is kipróbálhatta magát. A fiúk bizonyították, hogy a korosztályos versenyeken elért sikereiket hamarosan a felnőtt mezőnyben is megismételhetik. Hozzájuk képest nagyobb rutinnal vágott neki a versenynek Csiki Róbert (65 kg), aki nagyszerű teljesítménnyel, aktív, gyors, technikás ökölvívással egészen a döntőig menetelt. Mailát András (65 kg) nehéz ágra került, ugyanis rögtön a negyeddöntőben találkozott a hazai pályán versenyző, 2024-es magyar bajnokkal, Oláh Leventével. András azonban nagyon jól kezdett, az első menetben jobbnak is bizonyult ellenfelénél, sőt a második menetben is kiválóan tartotta az igencsak magas tempót. A meccs végéhez közelítve jött ki a rutinbeli különbség, és végül Huszár Árpád a mérkőzés feladása mellett döntött. András a negyeddöntős kiesés ellenére megmutatta, hogy súlycsoportjában a magyar felnőtt mezőny legszűkebb elitjével szemben is képes tartani a lépést. Benedek Péter (60 kg) az elmúlt években a korosztályos versenyeken rendre dominálta a mezőnyt. A negyeddöntőben pedig bizonyította, hogy a felnőttek között is megállja a helyét. Magabiztos, jó teljesítményének köszönhetően a második menetben döntő fölénnyel győzte le Botos Dávidot. Ezt követően a későbbi aranyérmes Kovács Kruzítóval szemben lépett kötelek közé. A találkozó hatalmas iramban kezdődött, szinte megszakítás nélkül mentek az ütésváltások. Sajnos a nagy sebesség mellett Petit már az első menetben kétszer is sikerült döntően eltalálnia a tapasztaltabb ellenfélnek, aki így idő előtt kiharcolta a továbbjutást. Peti tehát élete első felnőtt magyar bajnokságát bronzéremmel zárta. Csiki Róbert a selejtezőből indulva, felkészült ellenfeleket felülmúlva menetelt egészen a döntőig. A selejtezőben Komár Dávidot, a negyeddöntőben Danyi Dánielt, az elődöntőben pedig a címvédő Száraz Gergőt győzte le. Utóbbi siker azért is volt különösen fontos, mert az országos bajnokság előző kiadásán éppen Száraz Gergő ejtette ki Robit a legjobb négy között. A fináléban aztán Petrimán Milánnal küzdött. A kiélezett találkozón Robi aktív volt, sokat próbálkozott, de Petrimán jól kezelte a távolságot, gyors lábmunkájának és jó ütemű támadásainak köszönhetően több tiszta találatot ért el, ami az ő győzelmét eredményezte. Csiki Róbert így ezüstérmet szerzett a 102. „Papp László” Felnőtt Ökölvívó Magyar Bajnokságon. A tornára a GODAKO versenyzőit Huszár Árpád vezetőedző és Huszár Dávid edző kísérte el. Huszár Árpád vezetőedző a tornát követően büszke volt tanítványai munkájára és eredményeire. Mint mondta, az ifjúsági versenyzők célja az volt, hogy felmérjék magukat, belekóstoljanak a felnőtt mezőnybe, és ez maximálisan sikerült is, hiszen Benedek Péter éremmel zárt, Mailát András pedig az ökölvívása minőségével bizonyított. Csiki Róbert teljesítményével szintén elégedett volt, ugyanis mérkőzésről mérkőzésre egyre jobb formába lendült, és megérdemelten szerzett magyar bajnoki ezüstérmet. A vezetőedző arra is kitért, hogy az átalakítások miatt Csiki Róbert korosztályában több korábbi bajnok is rajthoz állt. Az elmúlt évhez képest ugyanis megváltoztak a súlycsoportok. A 65 kilogrammba a 63-at és a 67-et vonták össze. 2024 decemberében még 60 kilogrammban volt bajnok Oláh Levente, 63-ban Száraz Gergő és 67-ben Petrimán Milán, akik most mind azonos súlycsoportba kerültek. Robi Száraz Gergőt az elődöntőben búcsúztatta, Petrimánnal szemben pedig a döntőben egy kiegyenlített mérkőzésen marad alul. “Öröm számomra azt látni, hogy a kiskoruktól nevelt sportolóink már a felnőtt mezőnyben is a legjobbak közé tartoznak” - zárta értékesét Huszár Árpád. | |
 |
16 székely érem az ökölvívó Jurisics Kupán Június 6-8. között Kőszeg adott otthont a Jurisics Kupa néven megrendezett Dunántúli Regionális Bajnokságnak. Ehhez a térséghez kapott besorolást a GODAKO Ökölvívó Sportklub is, amelynek sikerült bizonyítania, hogy a régió egyik legmeghatározóbb boxműhelye, ugyanis 11 kategóriában sikerült aranyéremmel zárnia. Emellett egy ezüstöt, négy bronzérmet és egy ötödik helyet szereztek a székelyföldi sportolók. 17 sportolóval utazott a nyugat-magyarországi Kőszeg városába a GODAKO Ökölvívó Sportklub június 5-én, hogy részt vegyen a Dunántúli Regionális Bajnokságon. Az együttes keretét Ghemelea Csaba (U13, 46 kg), Serbán Bernardin (U13, 42 kg), Bartis Károly (U15, 44 kg), Szabó Zalán (U15, 44 kg) Serbán István (U15, 75 kg), Bakos Brigitta (U17, 44-46 kg), Tallósi Vanessza (U17, 60 kg), Srof Kevin, (U17, 50 kg), Nagy Adorján (U17, 54 kg), Kabucz Sebestyén (U17, 57 kg), Fazakas István (U17, 66 kg), Bogyor Dávid (U17, 70 kg), Csillag Szabolcs (U19, 50 kg), Buzás Róbert (U19, 70 kg), Benedek Péter (U19, 60 kg), Mailát András (U19, 65 kg) és Lőrincz Sándor (U23, 70 kg) alkotta. Pénteken a selejtezőkkel indult a seregszemle, szombaton az elődöntőkre, vasárnap pedig a döntőkre került sor. A regionális versenyen jó néhány gyergyói sportoló, Mailát András, Buzás Róbert, Benedek Péter, Bogyor Dávid, Fazakas István, Kabucz Sebestyén, Srof Kevin, Tallósi Vanessza és Ghemelea Csaba egészen domináns ökölvívással emelkedtek ki a mezőnyből. A kevésbé tapasztalt versenyzők számára is jó lehetőséget jelentett a kőszegi megmérettetés. Serbán István és testvére Serbán Bernardin például élete első tétmérkőzését vívta meg. Előbbi győzelemmel kezdett, utóbbi ugyan alulmaradt, de nagyszerűen helytállt. Bartis Károly szintén külön dicséretet érdemel annak ellenére, hogy a döntőt végül nem sikerült megnyernie, ugyanis maximálisan hozta a tőle elvárt minőségű ökölvívást. Srof Kevin számára ugyancsak emlékezetes marad a torna, hiszen őt választották a mezőny legharcosabb versenyzőjének. Huszár Árpád munkáját Huszár Dávid és Máthé István edzők segítették a felkészülés, illetve a torna során.
Eredmények: - U13
Aranyérem: Ghemelea Csaba Bronzérem: Serbán Bernardin - U15
Aranyérem: Serbán István Ezüstérem: Bartis Károly Bronzérem: Szabó Zalán - U17
Aranyérem: Srof Kevin, Fazakas István, Bogyor Dávid, Tallósi Vanessza, Kabucz Sebestyén Bronzérem: Nagy Adorján, Bakos Brigitta - U19
Aranyérem: Mailát András, Benedek Péter, Buzás Róbert, Csillag Szabolcs - U23
5. helyezés: Lőrincz Sándor | |
 |
GODAKO-s bronzérem a Bornemissza EmlékversenyenMájus 19-24. között immár 74. alkalommal rendezték meg Egerben a Bornemissza Gergely Emlékversenyt. Az U15-ös, U17-es, illetve U19-es korosztályok számára kiírt nemzetközi seregszemlére rendkívül népes és nagyon felkészült mezőny gyűlt össze. A résztvevők névsorában az Erdélyi GODAKO Ökölvívó SK – Felcsúti Ökölvívó SK nyolc sportolója szerepelt, egyiküknek pedig sikerült éremmel zárnia. 16 ország 510 sportolója gyűlt össze Egerben a Bornemissza Gergely Nemzetközi Emlékversenyen. A legjobb magyar ökölvívók mellett például olyan országok képviselői léptek kötelek közé, mint Olaszország, Ukrajna, Franciaország, Dánia, Svédország, Finnország, Norvégia, Csehország, Lengyelország vagy éppen Szlovákia. A GODAKO az U17-es, illetve az U19-es korosztályban Bakos Brigitta (U17, 46 kg), Tallósi Vanessza (U17, 60 kg), Kabucz Sebestyén (U17, 57 kg), Fazakas István (U17, 63 kg), Csillag Szabolcs (U19, 50 kg), Benedek Péter (U19, 60 kg), Buzás Róbert (U19, 65 kg) és Mailát András (U19, 65 kg) személyében összesen nyolc sportolót indított. Az első versenynapon Bakos Brigitta és Tallósi Vanessza volt csak érdekelt. Előbbinek a szokásos súlycsoportjánál magasabban kellett bizonyítania. Ellenfele az ukrán Andruschenko Anastas volt. Brigitta a mérkőzés elején egy kisebb sérülést szedett össze, ami végül nem akadályozta abban, hogy folytassa a küzdelmet, és menetről menetre egyre jobb teljesítményt nyújtson. Ez ugyan nem volt elég a továbbjutáshoz a fizikálisan erősebb ellenféllel szemben, de a mutatott ökölvívás miatt jár a dicséret Brigittának. Tallósi Vanessza szintén egy ukrán lánnyal boxolt, aki tudásszintje alapján legyőzhető lett volna számára. Sajnos azonban Vanessza ezúttal nem tudta kihozni magából a maximumot, így pontozással alulmaradt. A második napon egy U17-es és három U19-es versenyzőnk lépett kötelek közé. Fazakas István nyitotta a GODAKO-s meccsek sorát egy aktív, gyors, időnként sportszerűtlen olasz ellenféllel, Varamo Mirkoval szemben. Utóbbi végül megosztott pontozással jobbnak bizonyult nála úgy, hogy a harmadik menetben Isti két váratlan intést is kapott. A másik három fiú jó formát mutatva sikerrel vette az akadályt, és bejutott a nemzetközi torna negyeddöntőjébe. Mailát András a cseh Stojka Simonnal vívott párharcot már a második menetben döntő fölénnyel le tudta zárni. Benedek Péter a finn Rovanpea Aapo-t magabiztosan, egyhangú pontozással múlta felül. Buzás Róbert szintén egyhangú pontozással lépett tovább a következő körbe. Ő a magyar színeket képviselő Horváth Mózest győzte le. A negyeddöntőben csatlakozott két boxolónk, akik nagyjából egy éve kezdték el a sportágat. Számukra elsősorban a tapasztalatszerzés volt a cél. Kabucz Sebestyénnek ez volt a negyedik, Csillag Szabolcsnak pedig a harmadik tétmérkőzése pályafutása során. A fiúk ugyan nem jutottak tovább a magyar kupagyőztessel, illetve a háromszoros korosztályos olasz bajnokkal szemben, de a mutatott teljesítményük hatalmas fejlődésről tanúskodott. Ebben a körben sajnos Benedek Péter és Buzás Róbert is megosztott pontozással alulmaradt cseh, illetve szlovák ellenfelével szemben. Mailát András viszont ezúttal is már a második menetben döntő fölénnyel lezárta a Brázovics Tamás elleni összecsapást. Az elődöntő aztán felemás érzésekkel zárult. Versenyzőnk a pontozólapokon az első két menet után győzelemre állt. A kellemetlen, passzív, fizikálisan kimerült olasz ellenfél viszont folyamatos birkózásra kényszerítette őt. Ennek ellenére a harmadik menetben a holland vezetőbíró érthetetlen módon a Andrást intette meg ismét, ami egyúttal leléptetést is jelentett. | |
 | | | |
 |
Hat székely érem az Utánpótlás Magyar KupánEredményes hétvégét zárt az Erdélyi GODAKO Ökölvívó Sportklub - Felcsúti Ökölvívó SK az év egyik fontos anyaországi versenyén. A Pécsett megtartott Utánpótlás Magyar Kupára ugyanis tíz székelyföldi versenyző utazott, közülük hatan pedig döntőbe jutottak. Április 24-27. között Pécs adott otthont az Utánpótlás Magyar Kupa küzdelmeinek. A rendkívül népes tornára az U13-as, az U15-ös és az U17-es korosztályban összesen 82 egyesület 508 sportolója nevezett be. Az Erdélyi GODAKO Ökölvívó Sportklub - Felcsúti Ökölvívó SK 10 versenyzővel indult a megmérettetésen. Az U13-as korosztályban Ghemelea Csaba (44 kg), az U15-ös korosztályban Bartis Károly (46 kg), Szabó Zalán (44 kg), az U17-esben pedig Bakos Brigitta (44 kg), Tallósi Vanessza (60 kg), Srof Kevin (48 kg), Nagy Adorján (54 kg), Kabucz Sebestyén (57 kg), Fazakas István (63 kg) és Bogyor Dávid szerepelt. Sportolóink teljesítményét jól mutatja, hogy a 10 indulóból hatan döntőbe jutottak. Az első játéknapon, a nyolcaddöntőkben négy ökölvívónknak volt mérkőzése. A többiek a kiemelt pozíciójuk, illetve a súlycsoport létszáma miatt később kezdtek. Ebből a fordulóból Nagy Adorjánnak és Kabucz Sebestyénnek nem sikerült továbbjutnia. A következő napon, a negyeddöntőben Nagy Zalán és Bartis Károly maradt alul az ellenfelével szemben. A többi GODAKO-s versenyző magabiztosan ment tovább. Az elődöntő zsúfolt programot jelentett klubunknak, hiszen hat ökölvívónk is szorítóba lépett, de nagy büszkeségünkre mindannyian kiharcolták részvételüket a döntőben. Vasárnap aztán Ghemelea Csaba és Tallósi Vanessza egyhangú pontozással szerezte meg az aranyérmet. Vanessza később a legjobb női versenyzőnek járó elismerést is megkapta. Bakos Brigitta, Fazakas István és Srof Kevin egyhangú pontozással maradt alul ellenfelével szemben, míg Bogyor Dávid esetében Huszár Árpád vezetőedző döntött a mérkőzés feladása mellett. Így tehát a GODAKO két arany- és négy ezüstéremmel zárta az Utánpótlás Magyar Kupát. A torna végén Huszár Árpád értékelte az eredményeket. „Összességében minden versenyzőnk ügyes volt. A kezdők is hozták a tőlük elvárható teljesítményt. Az érmeseink nagyon kemény mérkőzéseket vívtak végig. Vanessza és Csaba nyerte a súlycsoportját, de a látottak alapján Brigitta és Kevin esetében is lehetett volna más színű az érem. Isti egy kisebb egészségügyi probléma után volt, ami éreztette a hatását. Dávid a döntőben hibázott egyet. Nem szerettem volna, hogyha ennek negatív következményei lesznek, ezért döntöttem a mérkőzés feladása mellett” – foglalta össze sportolói teljesítményét Huszár Árpád. Gratulálunk minden sportolóknak az eredményekhez és az elvégzett munkához! Gratulálunk Huszár Árpád vezetőedzőnek, Huszár Dávid és Máthé István edzőknek. | |
 |
Két aranyat, egy bronzot szereztek a székelyföldi ökölvívókRangos megmérettetésre került sor március 27-30. között Budapesten. Itt tartották ugyanis az Énekes István Emlékversenyt, amelyre összegyűlt az U19-es magyar mezőny színe-java. Az Erdélyi GODAKO Ökölvívó Sportklubot hárman képviselték, és mindannyian dobogóra állhattak. Fontos szintfelmérőn van túl az Erdélyi GODAKO Ökölvívó Sportklub, hiszen az elmúlt négy napban egy rendkívül népes anyaországi mezőnyben sikerült kiemelkedő eredményeket elérnie. A 137 benevezett sportoló közül hárman érkeztek a gyergyói egyesülettől. A székelyföldi versenyzők két arany- és egy bronzéremmel zártak. Benedek Péter kiemeltként vágott neki az 55 kilogrammosok versenyének, így csak a második napon, a negyeddöntőben mutatkozott be Budapesten. Az első összecsapását a második menetben döntő fölénnyel megnyerte. Az elődöntőből mérkőzés nélkül jutott tovább, mivel az ellenfele nem jelent meg a ringben. A döntőben aztán Gombai Dominikot 4-1 arányban múlta felül, és megnyerte az Énekes István Emlékverseny 55 kilogrammos súlycsoportját. Buzás Róbert (65 kg) hosszabb utat járt be a döntőig, neki ugyanis már a legjobb 16 között is boxolnia kellett. Az első és a második körös mérkőzését idő előtt lezárta. Az elődöntős párharcban pedig egyhangú pontozással győzte le Budai Szebasztiánt. A döntőben Brázovics Tamás volt az ellenfél, akit szintén egyhangú pontozással múlt felül. A harmadik GODAKO-s ökölvívó is kiemeltként vágott neki a tornának. Mailát András (60 kg) a negyeddöntőt a második menetben döntő fölénnyel nyerte meg. Az elődöntőben pedig egy végletekig kiélezett meccsen 2-3 arányban megosztott pontozással maradt alul, így bronzéremmel zárt. Az EGÖSK vezetője és a sportolók edzője, Huszár Árpád azon túl, hogy elégedettségének adott hangot a torna után, szakmai kontextusba is helyezte az elmúlt napok eredményeit. „Az Énekes István Emlékverseny egyben egy felmérő, válogató is a sportolók számára, ahol biztosíthatják a helyüket a nemzetközi versenyekre készülő magyar csapatban. Ennek megfelelően komoly színvonal volt a tornán” – kezdte értékelését Huszár Árpád. „Mivel a Magyar Ökölvívó Szakszövetség is csatlakozott a World Boxinghoz, ezért megváltoztak a súlycsoportok, amihez próbáltunk alkalmazkodni. Petit lehoztuk 55 kilogrammba, Andrást pedig 60-ba. Előbbi nagyon jól teljesített, utóbbinak viszont nehéz volt beférni a súlycsoportjába, ami meg is viselte őt.” „Nagyon elégedett vagyok a fiúkkal, zsúfolt időszakon vannak túl, és kiválóan teljesítettek. Robi gyakorlatilag egy hét alatt 5 mérkőzést nyert meg. Gratulálok nekik” – nyilatkozta Huszár Árpád. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó! | |
 |
9 győzelemmel zártunk EgerbenMárcius 21-22. között Egerben tartották a Vitányi Antal Emlékversenyt, amelyre a GODAKO 15 sportolóval utazott. A pénteki nap a gyakorlásé volt, ekkor 10 menet szabad kesztyűzés szerepelt a programban váltott ellenfelekkel. Már itt is jól mozogtak a GODAKO sportolói, akárcsak másnap élesben. Szombaton a 15 versenyző közül hárman, Ghemelea Csaba, Bartis Károly és Szabó Zalán edzőmeccset teljesített, a 12 tétmérkőzésen pedig 9 alkalommal a GODAKO ökölvívói hagyták el győztesen a ringet. Fazakas István (junior, 63 kg) és Csiki Róbert (felnőtt, 65 kg) már az első menetben döntő fölénnyel nyerte meg a saját mérkőzését. Hozzájuk hasonlóan Benedek Péter (ifjúsági, 55 kg) is idő előtt lezárta az összecsapást. Srof Kevin (junior, 48 kg), Tallósi Vanessza (junior, 60 kg), Kabucz Sebestyén (junior, 57 kg), Mailát András (ifjúsági, 60 kg), Buzás Róbert (ifjúsági, 65 kg) és Lőrincz Sándor (felnőtt, 70 kg) pontozásos győzelmet aratott. Bakos Brigitta (junior, 46 kg) szintén nagyszerű teljesítményt nyújtott lengyel ellenfelével szemben, de némi meglepetésre pontozásos vereséggel zárult az összecsapás. Ugyancsak pontozással maradt alul Tankó Benjámin (junior, 50 kg) és Bogyor Dávid (junior, 70 kg). Gratulálunk minden sportolónknak az elért eredményéhez, és az elvégzett munkájához! Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó! | |
 |
Jó mérkőzésekkel indult az új szezonMarosvásárhelyen, a Március Kupa 28. kiadásával kezdetét vette a versenyszezon a GODAKO ökölvívói számára. A tornán öt sportolóval vehettünk részt, akik az ország különböző pontjairól érkező ellenfelekkel néztek szembe. A GODAKO színeiben Szabó Zalán (kadét 44 kg), Srof Kevin (junior 48 kg), Benedek Péter (ifjúsági 60 kg), Mailát András (ifjúsági 67 kg) és Csiki Róbert (felnőtt 63,5 kg) lépett kötelek közé. A fiúknak kiválóan sikerült a 2025-ös bemutatkozás, ugyanis mindannyian színvonalas ökölvívást mutattak be, ami három arany- és két ezüstérmet eredményezett. Csiki Róbert, Mailát András és Benedek Péter is magabiztosan győzte le ellenfelét. A két fiatalabb ökölvívónk, Srof Kevin és Szabó Zalán kezét ugyan nem emelték a magasba a mérkőzés végén, de az ő teljesítményük is minden dicséretet megérdemel. Hajrá GODAKO! Hajrá Gyergyó | |
 |
Birkózó edzések indulnak!Birkózó edzésekre várjuk a jelentkezőket – 8 és 12 év közötti gyerekeket – a gyergyószentmiklósi sportközpontunkban. Az első edzés január 16-án 15 órakor kezdődik, és minden héten kedden és csütörtökön 15 órától lesznek edzések. Az edzéseket Kovács Zoltán fogja tartani, aki többszörös országos bajnok, és szakmai támogatást nyújt ehhez a Román Birkózó Szövetség alelnöke, Ballai Sándor, aki amellett, hogy szintén többszörös országos bajnok, veterán világbajnoki címmel is rendelkezik. Jelentkezni Máthé Istvánnál (telefon: 0747-284.939), vagy Csiki Emíliánál (telefon: 0748-860.860) lehet. | |
| | |